Działacz społeczny i ekspert ds. zielonej transformacji

Prowadzi firmę szkoleniową, edukuje w zakresie zmian klimatu i nowych technologii.

W czasie wolnym działa w Śląskim Ruchu Klimatycznym.

O mnie

Pochodzę z Katowic i ze Śląskiem związana jest historia mojej rodziny. Mój dziadek całe życie pracował w hucie.  A ja, jako pierwszy w rodzinie, mogłem studiować i pracować za granicą. 

Po powrocie założyłem własną firmę szkoleniową – prowadzę szkolenia na temat zmian klimatu, zrównoważonego rozwoju i wykorzystania nowych technologii w edukacji. Pracuję nie tylko z firmami prywatnymi, ale także z samorządami, szkołami i instytucjami publicznymi. Dzięki temu dobrze znam sytuację w polskiej oświacie i wiem, jak wiele ma ona potrzeb. Dlatego w radzie miasta będę zasiadał w komisjach klimatu oraz edukacji.

Wiem, że Śląsk potrzebuje szybkiej i sprawiedliwej transformacji w kierunku nowych technologii i wiem jak ją przeprowadzić. Należę do partii Zieloni, która współtworzy Koalicję Obywatelską. Od 12 lat jestem wegetarianinem. Jestem też miłośnikiem zrównoważonej, zielonej mobilności, a zwłaszcza transportu kolejowego i przemierzyłem pociągami całą Europę.


Mój program to „Katowice 15-minutowe”  – nowoczesne, oparte na zielonych technologiach, odporne na kryzys klimatyczny, społecznie sprawiedliwe i dumne ze swojej regionalnej tożsamości. I takie katowice chciałbym razem z Wami budować.

W skrócie

Edukator, szkoleniowiec i przedsiębiorca. Zawodowo zajmuje się problematyką sprawiedliwej transformacji i zrównoważonego rozwoju.

Miłośnik transportu kolejowego. Przemierzył pociągami (w tym nocnymi) całą Europę.

W czasie wolnym uwielbia grać w gry planszowe.